TARSİM, Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi’ndeydi

Ankara’da gerçekleşen Kongre’de, katastrofik hasarlar ve iklim değişiklikleri değerlendirildi.

Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi (USAK), 2013 yılından itibaren her iki senede bir gerçekleştiriliyor. Kongre, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da kamu otoritelerini, akademisyenleri ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ev sahipliğinde 24-25 Haziran tarihlerinde 4.’sü düzenlenen Kongre’nin açılış konuşmasını TARSİM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Genç gerçekleştirdi. 
Dr. Genç, Türkiye’de sigortacılığın en az 150 yıllık geçmişi bulunduğunu dile getirerek, alt yapısı bakımından son 20 yılda yaşanan gelişmeleri önemli olarak değerlendirdi.

Kongre’ye, TARSİM Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Kayacı ve Mehmet Akif Eroğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Bekir Engürülü, TARSİM Genel Müdür Vekili Zeki Karakurt, Tarım ve Orman Bakanlığı ile TARSİM Genel Müdürlüğü ve Ankara Bölge Müdürlüğü’nden yetkililer katılım sağladı. İlk gün, Katastrofik Hasarlar ve İklim Paneli Oturumu kapsamında davetlilere sunum gerçekleştiren Genel Müdür Vekili Karakurt, iklim değişikliğinin ve doğal afetlerin Dünya’daki ve Türkiye’deki etkilerini aktardı; tarımda risk yönetimi açısından TARSİM’in önemine değindi. Kongre’nin ikinci gününde ise Daire Başkanı Engürülü “Değişen Dünyada Tarımda Sürdürülebilirlik ve Tarım Sigortası” başlıklı sunum gerçekleştirdi. Ayrıca, Kongre kapsamında açılan tanıtım standında TARSİM’e ilişkin bilgilendirmelerde bulunuldu.  

9 Temmuz 2019

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ